Утре пекол во Македонија - температури до 37 степени

Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево и топло.  Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 29 до 37 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево, со температура до 34 степени.

Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 9.

ФОТО: А1.он 

 

најчитано сега