Утре се очекува ратификација на договорот со Бугарија

 

Во Собранието на Република Македонија утре се очекува и ратификација на добросеседскиот договор.

Неделава доаѓа и генералниот секретар на НАТО, Јанс Столтенберг, кој во дводневната псоета ќе им се обрати на пратениците.

 

 

 

14.01.2018 - 11:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа