Утринава сонце, но попладне облаци- подгответе се за невреме

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Температура минимална  од 12 до 18 и максималлна од 27 до 35 степени.

УВ ибдексот ќе изнесува 8,

 Во Скопје, сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Т-ра 16 / 33 степени.

Од четврток ќе преовладува стабилно и многу топло време со температури кои на повеќе места ќе надминат 35 степени.  

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.06.2019 - 07:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега