Утринава сонце, но попладне облаци- подгответе се за невреме

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Температури ќе бидат минимални од 11 до 19 а максималните ќе достигнат од 25 до 33 степени, со УВ=8

Во Скопје, претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне со појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. 

Температурите ќе се движат од 17 до 30 степени целзиусови.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.06.2019 - 07:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега