Ужас: Децата биле во куќата додека таткото ја убивал нивната мајка, баба и дедо

За време на убиството на својата сопруга, бабата и дедото, сведоци биле синовите на Мирјана и Горан, пренесува српски Курир.

Имено 10- годишноо момче гледало како таткото им ја убива мајката, а потоа и нивните дедо и баба, па го повикал вујкото, брат на убиената Мирјана.

Младен дошол во куќата и затекнал сцена како од хорор филм, па веднаш повикал полиција. Нивиот помал син кој инаку оди во градинка бил во куќата исто така.

Мирјана претходно го пријавила Горан за семејно насилство, па тој имал забрана за доближување.

Полицијата се уште трага по Горан.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.05.2019 - 14:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега