Ужас во Скопје: Силувана малолетна девојка

Малолетничка силувана од страна на нејзиното момче кое исто така бил малолетник, а случајот го пријавил дедото на девојчето во полициската станица  во Чаир.

„На 09.10.2019 во 00.42 часот во Полициската станица Чаир, жител на Скопје пријавил дека врз неговата малолетна внука била извршена обљуба од страна на нејзиното момче, исто така малолетник“ се вели во извештај од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.10.2019 - 15:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега