Вардар го освои Суперкупот на Македонија

Вардар победи со 26:24 против Металург и  го одбрани трофејот во Суперкупот на Македонија. 

Вардар беше доминантен, водеше во текот на целиот меч, на полувремето резултатот беше 16:10, а заврши со 26:24.

Горбок и Дибиров постигнаа по шест гол, Калараш даде четири, кај Металург Додиќ беше најефикасен со пет, Јагуриновски постигна четири.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.09.2019 - 22:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега