Вардар ќе игра против Барселона во полуфиналето на Лигата на шампионите

Вардар против Барселона ќе игра во полуфиналето од Фајнл фор турнирот во Лигата на шампионите.
На денешната жрепка во Келн нашиот шампион го доби веројатно најтешкиот противник.
Другиот пар е полски Кјелце со унгарски Веспрем.
Натпреварите ќе се играат на 1 и 2 јуни во Келн.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.05.2019 - 12:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега