Веќе се стемни - Температурите низ Македонија, од утре промена

Времето денеска беше сончево и топло, но и ветровито, а веќе од утре не чека промена. 

Облачноста доцна попладне и навечер ќе почне да се зголемува и ќе има услови за слаб локален дожд. Зголемена облачност ќе има утре, заедно со повремени локални врнежи од дожд кои ќе бидат нешто поинтензивни на запад и на југозапад, каде што локално ќе има услови и за појава на грмежи.

Ова се моменталните температури низ Македонија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.09.2019 - 19:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега