Велат „Жените се како вино“ а Лила тоа го докажува- со годините е се поубава (ФОТО)

 

ТВ водителката Лила Филиповска  е една од најпознатите македонски ТВ лица.

Гледачите популарната водителка последниве години, речиси една деценија, ја препознаваат по најгледаното квиз- шоу кај нас, „Се или нешто“, на ТВ Сител.

 Лила успеа да биде секогаш на висина на задачата, додека пак зборувајќи се физичкиот изглед со текот на годините таа станува се поубава, а тоа го докажува секојдневно и на социјалните мрежи.

 
 
 
View this post on Instagram

Please don’t take my sunshine away . Love this dress by @elenaluka_private @elenaluka_official . @ateljevladimirtrajkovski

A post shared by Lila (@lilafilipovska) on Sep 17, 2020 at 8:21am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

Малку е да кажам дека вчера во парк луѓено ме гледаа ко вонземјанин Замислете сцена сите во спортски аутфит , кој трча ,кој пешачи , кој одмара а јас во долга хаљина и штикли И секако имаше коментари ‘кај тргнала оваа’ ‘е баш е кул , ‘ајде да се сликаме’ ‘ ајде да трчаме што би рекол Владо Јаневски “луѓе се нек си прозборат” Како и да е со @rolladobolla направивме слики какви што змислувавме а кој сака нека проба а фустанов е од новата колекција на @elenaluka_private @elenaluka_official Hair & make up @vladimirtrajkovski @ateljevladimirtrajkovski

A post shared by Lila (@lilafilipovska) on Sep 3, 2020 at 4:24am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.09.2020 - 12:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега