Велиновска: Настапите на Заев се реално шоу

Зоран Заев од моментот кога почнал да го уценува премиерот, а тој го објави тоа на цела нација, не е веќе политичка личност, туку е лице кое е обвинето за сериозен криминал.

mirka-nova thumb medium500 257

Ова го истакна новинарката Мирка Велиновска во Дневникот на Сител телевизија. Таа смета дека неговите настапи повеќе личат на реално шоу, отколку на политика.

-Го обвинувал актуелниот премиер со мандат кој го добил на регуларни избори. Од тој момент имам чувство како да учествува на некое издание на Џери Спрингер шоу или Големиот брат, додава Велиновска.

 

 

Оцени ја веста

17.02.2015 - 22:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега