Вељко Ражнатовиќ и Богдана се селат на Кипар?

На почетокот на јуни, Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана ќе станат родители на прво дете, а потоа се селат на Кипар, пишува свет. рс

„Богдана и Вељко одлучија да се преселат на Кипар откако таа ќе се породи. Поточно, тоа беше негова идеја, а таа се согласи. Таму имаат голема куќа и ништо нема да им фали, постојано ќе бидат на релација Белград – Кипар. Вељко мисли дека таму е многу подобра климата за детето, не сака никакви вознимирувања, а овде каде и да оди со детето некој ќе го следи и фотографира. Секако, ќе има помош, со себе ќе ја води и жената која ќе биде задолжена за куќата и ќе и помага на Богдана околу детето. Одлучи да се породи во Белград и целата бременост да ја следи овде кај најдобриот доктор. Сега треба да ја реновираат куќата и да ја подготват собата за бебето. Вељко одлучи првите месеци да ја ги остави работните обврски и да се посвети на семејството. Цеца се обидуваше да го предомисли Вељко, таа сакаше снаата и синот да и бидат во близина, но и го разбира Вељко, таа е секогаш тука за да го подржи“ вели извор за свет.рс и додава:

„Едноставно Вељко сака да биде самостоен и да живее сам со сопругата и синот. Најмногу му се допаѓа тоа што на Кипар никој нема да ги препознае, ќе има приватност. Богдана е многу среќна бидејќи конечно ќе може да живее и како другите семејства“ завршава изворот.

За потсетување, и претходно кружеа гласини дали Вељко ќе живее со Цеца или не, но тој тогаш изјави дека не ја напушта куќата. Дали сега се предомислил, останува да видиме.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.03.2020 - 23:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега