Велосипед се заби во автомобил: Страотна несреќа во скопско

 

Страшна сообраќајка се случила вчера во селото Љубин, скопско.

Седумдесет годишниот Џ.Б. е тешко повреден во сообраќајна несреќа која вчера околу 11 часот се случила во скопското село Љубин, кога тој бил удрен од 33-годишниот А.Ј. од Бојане кој управувал со автомобил марка Голф.

Велосипедистот бил пренесен во Поликлиниката Ѓорче Петров каде лекарите констатирале тешки телесни повреди.

 

 

 

20.03.2017 - 12:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа