Весна Петрушевска и Игор Џамбазов се впуштаат во брачните води

Весна Бејби и Игор Џамбазов ни откриваат дека ќе станат брачен пар но на претставата „Брачна игра“.  

Фотографијата е објавена на првата проба за претставата на која режисер е Тони Михајловски. Од спојката Тони Весна и Игор ќе добиеме невероватно театарско доживување, пишува Среќа.мк.

Се работи за комична драма која е работена по текстот на Едвард Олби.

 
 
26.01.2016 - 11:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега