ВИДЕО: Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ го крстеа синот - пејачката се појави олечена во бело

Српската пејачка Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ го крстеа својот син Александар во храмот Свети Сава во Белград, а како што изјавиле за медиумите, бебето не пуштило ни солза.

Кум на детето е српскиот пејач Ацо Пејовиќ.

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ стигнале точно на време на крштевката, додека нивниот син Виктор и неговата девојка задоцниле. Стефан, нивниот втор син не се ни појавил.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.03.2020 - 14:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега