ВИДЕО: Апокалиптични сцени од вчерашниот потоп во Србија - автомобили пливаат под вода, прогласена вонредна состојба

Поради обилните врнежи кои беа забележани вчера во Белград нешто пред 18 часот, предизвикан е вистински потоп на повеќето улици, а возилата отежнато се движат, што претставува голема пречка за сограѓаните.

Трамвајскиот сообраќај бил целосно запрен. 

Во Чачак поради невремето е прогласена вонредна состојба, а 12 лица биле спасени од поплавени објекти.

Направена е штета на многу места, а како изгледал српскиот главен град за време на бурата погледнете:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.06.2019 - 16:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега