ВИДЕО: Арачиновци се жалат дека СДСМ ги излажале дека ќе вработат 300 пилоти

Во вечерашното издание на дебатниот магазин „Click Plus” на ТВ21 жителите на Арачиново рекоа дека им било ветено дека ќе бидат вработени 300 пилоти од Арачиново.

Тие се жалат дека сегашната власт им го дала тоа ветување, но излегло дека било лага.

Велат никој ништо не направил з амладите во селото, па сами морале д аодат по Амбасадите да бараат визи да се иселат од земјава.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.10.2019 - 11:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега