ВИДЕО: Авион на американската морнарица падна врз куќа во Алабама - двата пилоти загинаа

Пад на авион на американската морнарица во Алабама резултираше со смрт на најмалку две лица, изјавија локалните власти.

„На терен нема повредени цивили“, рекол шерифот на округот Балдвин за падот на „Магнолиа Спрингс“ на Твитер во петокот вечерта.

Видео снимки и фотографии од местото на настанот се појавиле на социјалните мрежи.

Припадници на пожарникарната служба „Фолеи“ на лице место стигнале во околу 16:23 часот по локално време/

Пожарот во целост бил изгаснат од страна на пожарникарите.

Подрачјето беше погодено и од ураганот „Сали“ пред неколку недели.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.10.2020 - 14:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега