ВИДЕО: Австралија зафатена од песочна бура

Песочна бура со неверојатно голема брзина се приближува во неколку австралиски градови, а за тоа говорат и повеќето видео-снимки и фотографии кои се објавени на социјалните мрежи.

Снимките се направени во неколку градови во областа Нов Јужен Велс. Песочните бури во тие градови денот го претвориле во ноќ, а некој од граѓаните снимиле како изгледа да се живее во такво невреме.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2020 - 12:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега