ВИДЕО: Автомобил падна во море на пристаниште во Сплит

Автомобил со словенечки регистерски таблички падна во море на сплитското пристаниште, пренесува „24сата“.

Како што наведува порталот, автомобилот плутал извесно време, а потоа почнал да тоне.

Oчевидците раскажуваат дека патниците го напуштиле возилото пред да падне во морето.

По неколку часа автомобилот бил успешно извлечен.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.06.2019 - 22:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега