ВИДЕО: Бекам и Тоти му се поклонија на Ѓоковиќ - великаните на фудбалот со пофалби за тенисерот

Големите поранешни фудбалски ѕвезди Дејвид Бекам и Франческо Тоти, му се поклонија на срспкиот тенисер Новак Ѓоковиќ, по споделеното видео на „Инстаграм“.

Видеото кое Новак го сподели на социјалните мрежи, брзо се рашири меѓу неговите фанови. Тој со помала топка заедно со тројца свои пријатели, играше сервис на тенискиот терен.

По тој повод големите великани Дејвид Бекам и Франческо Тоти го пофалија за маестралните потези и нагласија дека е многу подобар од нив.

Оваа симпатична шега на социјалните мрежи го привлече вниманието на голем број обожаватели на големите спортисти.

 

 
 
 
View this post on Instagram

Point of the week 

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on Aug 2, 2019 at 9:02am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.08.2019 - 12:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега