ВИДЕО: Беше застрашувачки, малку болеше“ - 13-годишната Дарија од Русија забременила од 10-годишниот Иван

Десетгодишно момче од Русија наводно ѝ направило дете на својата 13-годишна другарка Дарија. Лекарите се убедени дека ова е невозможно, но девојчето вели дека немало друг партнер.

„Три пати ги проверуваа резултатите и нема грешка. Тој едноставно не е доволно зрел за тоа. Тој е дете“, тврди урологот Евгениј Греков за руските медиуми.

„ Тој и понатаму има детски полов орган, не ни влегол во пубертет“, рекол Греков.

Соседите на девојчето исто така го делат мислењето на урологот и сметаат дека е невозможно Иван да е татко на детето и дека Дарија сигурно имала друг партнер, но девојчето тврди дека не е така.

„Негова идеја беше да имаме односи. Но, не ми пречеше. Ја заклучи вратата за неговата мајка да не може да влезе. Беше застрашуваќки, малку болеше, но само малку. После се беше нормално“, рекла Дарија.

„Призна дека имала односи со Иван само еднаш. Не ми е јасно како ова се случило. Разбудете ме ако сонувам“, рекла Елена, мајката на Дарија.

„Му верувам на својот син дека тој е таткото. Сфаќам дека можеби тој не е ни свесен што се случило. Тој и понатаму е само дете иако можеби верува дека е голем“, рекла мајката Галина, мајка на момчето за кое се верува дека е татко на детето.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.01.2020 - 21:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега