ВИДЕО: Без трошка срам ги собра сите пари од иконата- камерите го фатија на дело

На интернет се појави снимка на која се гледа грабеж во црква  во Црна Гора.

На снимката се гледа маж, со капа на главата, ги зима парите од иконите, како и од кутијата за прилог, па излегува од црквата.

Засега не е познато кога настанала оваа снимка ниту кој ја снмил и дали е пријавена.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.11.2019 - 16:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега