ВИДЕО: Босанец се наоѓал среде поплава - го туркал велосипедот преку надојдената река

Поплавите кои го погодија тузланскиот и зеничко-добојскиот кантон донеле и бројни проблеми во сообраќајот, па граѓаните морале да се изнамачат за да стигнат до одредено место.

Така еден жител бил принуден да го турка својот велосипед преку заштитен ѕид, со ширина од околу половина метар, за да премине на другата страна. Под градскиот мост, се излеала Босна, па не можело да се помине.

Ништо од тоа не било опасно ако само имало насобрана вода од половина метар метар, туку од другата страна на ѕидот се наоѓала реката Босна која имала исклучително висок водостој и брзина на тек.За среќа, никој не бил повреден, но надлежните ги советуваат граѓаните да користат алтернативни патишта или да изберат други начини на преминување на водата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.06.2020 - 11:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега