ВИДЕО: Црна Гора го има најсилниот тинејџер во Европа

Црна Гора е земја која може да се пофали дека дефинитивно го има најсилниот тинејџер во цела Европа, а се работи за Дражен Вујошевиќ кој на натпревар за кревање тегови крена 140 килограми на бенч, на „мртво“ подигнување 240 и на клекнување 185 килограми.

Тинејџерот се закити со златни медали за својата сила и успешност.

-  Бев многу лошо граден и поради тоа одев во теретана. Неколку месеци подоцна следуваше и мојата желба за натпреварување, вели 17-годишниот Дражен.

Погледнете го ова момче и уверете се...

најчитано сега