ВИДЕО: Директно од срцето на Ураганот - новинарите известуваат од лице место, за нив нема евакуација

За светот подобро да го види ударот на ветерот од ураганот Флоренс на копно, кој се очекува со денови, а граѓаните да ги следат областите кои треба да бидат погодени за да знаат што ги очекува, репортерите и снимателите морале да бидат на лице место без оглед на сериозноста на ситуацијата.

Многу од нив се вклучиле во живо во програмите на телевизиските станици со извештаи кои едвај се разбирале од шуштењето на ветерот.

Дури и кога било разбирливо што зборуваат, глетката била ужасна и имало прекини.

Сепак, репортерите не се откажуваат и продолжуваат да известуваат од „срцето на ураганот“.

 

 

 

 

14.09.2018 - 19:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега