Видео: Додека луѓето се евакуираа од ураганот Ирма, има некој што не ги заборави и животните

Флорида деновиве го живее „новиот“ живот по ураганот Ирма кој ја погоди државата пред само неколку денови.

Но она што е интересно освен евакуацијата на пет милионите жители некој помислил и на евакуација на животните.

За овие фламингоси да бидат на сигурно тие мораше да се евакуираат и да одат во строј и да го следат овој човек  се до местото каде беа сместени на сигурно, погледнете.

 

 

 

 

13.09.2017 - 12:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега