ВИДЕО: Драматични сцени од невремето во Србија - гром удри во куќа и изгоре до темел

Во селото Томашевац, кај Зрењанин, по полноќ, гром удрил во една куќа која изгорела до темел.

Како што наведуваат мештаните на ова село во моментот кога удрил громот за среќа немало никој.

Пожарникарните екипи од Зрењанин веднаш излегле на терен, а пожарот бил гаснет со три пожарникарни тенкови.

Според неофицијални информации, до пожар дошло откако гром удрил во куќа после што изгореле инсталациите и електричните доводни кабли.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.06.2019 - 09:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега