ВИДЕО: Два стана горат во Ново Лисиче

Два стана во зграда спроти ОУ „Лазо Ангеловски“ во Ново Лисиче се во пламен. Чадот е раширен низ целата населба, јавува Република.

Пожарникарите од скопската бригада се на терен и работат на гасење на пожарот. Како штоп информира „Република“ на лице место пристигна и трет противпожарен камион.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.02.2020 - 11:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега