ВИДЕО: Елмас ја нокаутира Словенија

Со двата гола на Елиф Елмас, Македонија ја победи Словенија во 7 коло од евроквалификациите.

Фудбалерот на Наполи го совлада Облак во 50 минута (асистент Пандев) и во 68 минута (асистент Адеми) и со ова ги зголеми шансите на нашата земја за пласман на следното ЕП.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.10.2019 - 22:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега