ВИДЕО: Евакуирана Железничка станица – има дојава за бомба

Поради дојава за псотавени бомби, евакуирана е и скопската Железзничка станица, пренесува А1он.

Полицијата го блокира пристапот, а затворен е и целосно подвозникот од Центар кон Аеродром.

Се евакуираат граѓаните кои чекале автобус, а полицијата е на терен.

09.12.2022 - 11:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега