ВИДЕО: Ѓоковиќ говореше за Коби Брајант, па заплака пред сите

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ го одбележа мечот во четвртфиналето на Австралијан опен кога на теренот се појави со тренерка посветена на трагично починатиот кошаркар Коби Брајант, со кој биле големи пријатели, а после мечот проговори за него.

„Не знам што би можел да кажам.Ужасно сум изненаден, еден од најголемите спортисти на сите времиња, ме инспирираше и мене и целиот свет.Имав среќа да имам супер однос со него..  и кога ми беше потребен совет... вистински ментор, пријател... тешко е кога гледам што му се случи нему и на неговата ќерка“ рече Ѓоковиќ и заплака.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.01.2020 - 13:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега