ВИДЕО: Ѓоковиќ ја пееше „Македонско девојче“

Новак Ѓоковиќ по победата над Хуркач во третото коло на Вимблдон, одлучи да ги изненади фановите со директно вклучување на социјалните мрежи. Тој имаше специјално изненадување за македонските фанови, ја запеа „Македонско девојче“ за сите фанови и пријатели од Македонија.

„Охридско езеро… Ех, како би сакал да сум сега таму. Испратете ми некоја фотографија од Охрид, ве молам“. Македонско девојче…., многу убава е оваа песната!“ , ги поздрави Новак своите навивачи и пријатели од Македонија.

Нормално, пријатното изненадување од Ѓоковиќ не остана незабележано и веднаш се појави на социјалните мрежи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.07.2019 - 12:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега