ВИДЕО: Ѓоковиќ направи нов предизвик само за најхрабрите - дали вие би се осмелиле да го направите истото

Под називот „NoleChallenge: Outdoor Ice Bath" најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ супер ги забавувал своите следбеници на социјалните мрежи и ги повикал да го пробаат истото што и тој.

„Константин и јас преживеавме ледена планинска вода цели 45 секунди. Изгледа лудо, знам. Низ разни техники можеме доволно да се смирите за да преживееме екстремни услови како овој и поефикасно да се бориме со секојдневниот стрес во нашите животи“, напишал Новак пво опис на видеото во кое се гледа како влегува во студена вода.

„За оние кои ќе се осмелат ве предизвикувам на отворено да најдете студена вода и во неа да поминете најмалку една минута. Надвор мора да биде зима и водата да е студена. мора да бидете само во долна болека, мора да го потопите половина тело и во студената вода да останете најмалку една минута“, напишал Ноле.

Дали вие ќе се осмелите?

 
 
 
View this post on Instagram

@iceman_hof how did we do?  Constantine and I survived this mountain stream for 1 minute 45 seconds.. mindset is everything. The practice of ice baths looks crazy I know  but it’s really beneficial for training the mind and body. Through various techniques (like breathing) we can calm ourselves enough to take on extreme conditions like this and more efficiently battle daily stress in our lives. I use Wim’s methods and find them beneficial for my life overall. “Mind over matter. Brain over body.” I suggest everyone to explore it and hopefully rise to this challenge! For those who dare, I challenge you to find an ICE COLD body of water outside and get in for at least 1 minute: - Must be winter and icy water outside - Must be only in underwear - Must have half the body submerged - Must be in for at least 1 minute Make sure to do your research and prepare as this can be pretty dangerous if you don’t follow Wim’s guidelines. Tag friends to do it with you and use #NoleChallenge when you share so I can see you guys. I’m so hyped for this, let’s goo!!!!!!! Idemooo!!  (I can share the full version of this on FB for #NoleFam if you guys want to see ) #iceman #wimhof #life #nature #breathing #meditation #reflect #mindset #justbreathe #wimhofmethod #innerfire #tbt

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on Feb 20, 2020 at 12:21am PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.02.2020 - 12:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега