ВИДЕО: Група демонстранти пред српското Собрание го нападна Сергеј Трифуновиќ

Група демонстранти пред српскиот Парламент го нападнале лидерот на Движењето на слободни граѓани, актерот Сергеј Трифуновиќ, пренесоа дел од медиумите кои известуваат од настанот.

Трифуновиќ за „Крик“ истакнал дека дошол да го поддржи протестот и дека видел приврзаници на Левијатан.

Тој смета дека можеби има „вметнати“ лица. Повреда има на главата, а вели дека го удирале од сите страни.

 

08.07.2020 - 19:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега