ВИДЕО: Хајди Клум нападната од феминистки со голи гради

Манекенката Хајди Клум беше нападната од две членки на женското движење Фемен, за време на популарното шоу „Германски топ модел“. Засега остануваат непознати причините за нападот, а двете девојки кои упаднале на сцената за време на снимањето на емисијата, биле со голи гради испишани со реченицата „Хорор емисија на Хајди“. 

Девојките се обиделе физички да ја нападнат, а користеле и погрдни зборови. За среќа брзата реакција на обезбедувањето спречи поголем инцидент и ги испрати девојките надвор од студиото. 

 

 

 

најчитано сега