ВИДЕО: Хаос во Тирана – запалени српски знамиња, демонстрант падна од бандера обидувајќи се да симне српско знаме

Албанците со протести во главниот град ги дочекуваат претседателот на Србија Александар Вучиќ и премиерот на Македонија, Зоран Заев. Ги запалија српските знамиња во знак на револт против Иницијатива „Отворен Балкан.

Live / Albanians burn the Serbian flag in Tirana.
Dozens of Albanian citizens summoned by #SaliBerisha, are protesting in #Tirana against #AleksandarVucic and "#OpenBalkan" pic.twitter.com/I74zATfLhF

— Isa Myzyraj (@IsamyzyrajAlb) December 20, 2021

Демонстрантите ги спуштаа и српските знамиња кои беа закачени на бандерите. На социјалната мрежа Твитер е објавено видео од човек кој паѓа качувајќи се на јарбол во обид да симне едно српско знаме.

#Protests in #Albania against #Aleksandar #Vucic jump literally to another level #planetofapes pic.twitter.com/GlzeKQZLmY

— Aurel Boriçi (@AurelBoriciBT) December 20, 2021

20.12.2021 - 19:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега