ВИДЕО: Харадинај доби жежок бакнеж среде толпа народ

Вршителот на должноста премиер на Косово, Рамуш Харадинај, заедно со неговата сопруга Анита, им се придружија синоќа на големиот број на навивачи на плоштадот во Приштина кои на отворено го следеа натпреварот Косово-Англија.

Првиот гол на Косово во правата секунда од натпреварот им донесе голема радост на многумина Косовци, пренесува Клан Косова.

Рамуш Харадинај и неговата сопруга Анита го прославија овој момент со жежок бакнеж.

Расположението на парот Харадинај не го променија ниту петте гола што ги доби Косово во остатокот од мечот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.09.2019 - 17:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега