ВИДЕО: Хорор во Аеродром - Двајца станари тероризираат цела зграда и сеат страв

Станарите зградата на улицата „Коста Новаковиќ“ во населбата Аеродром , со години живеат во страв бидејќи се изложени на секојдневно тероризирање на двајца 29-годишни близнаци,  пренесува „А1он“.

Палење, поплави, кршење, насилно влегување во туѓи станови, демолирање на заедничкиот влез, агресија и сексуални закани кон жените во зградата се само дел од секојдневната слика која предизвикува страв кај станарите.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2020 - 10:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега