ВИДЕО: Хрватски Јадран е рај за ајкулите - никој не е безбеден, видени и во просторот за капачи

Утринава на островот Вир во Далмација морско куче влегло во подрачјето заградено за капачи.

Во околу 08:30 часот на плажата Бискуплјача на островот Вир се приближила ајкула.

-Наводно цело време кружела на плажа. Не знам дали заминала. Имало и други луѓе кои снимале, некои дури отишле со брод да видат за што се работи. Станува збор за видов модруљ кој не напаѓа луѓе - прераскажал еден од жителите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.07.2019 - 17:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега