ВИДЕО: Има и такви полицајци - го шутира додека е врзан со лисици

 

Денеска еден жител на Панчево, Србија направи вистински хаос пред зградата на општината кога со кратка двоцевка во рацете побара средба со градоначлникот. Полицијата веднаш прстигна на местото, ги евакуираше децата кои обично си играат во близиа и успеа да го совлада човекот. Во моментот кога беше уапсен, еден полицаец го удри човекот додека лежеше врза со лисици. 
Од полицијата за српските портали информираат дека против полицаецот веднаш е отворена истрага.
Инаку, човекот бил револтиран што останал без работа и што подолг период не можел да се вработи, па вооружен, побарал да се сретне со градоначлникот на Панчево

најчитано сега