ВИДЕО: Искршени автомобили, поплавени улици: Големо невреме го зафати Крагуевац

Големо невреме со врнежи од дожд и град го зафати подрачјето на централна Србија во еден часот попладне, а неколку автомобили беа искршени.

Како што потврдија за ТВ Крагуевац од Управата за вонредни состојби, невремето најмногу ги погодило Аранѓеловац, Топола и приградските населби Крагуевац, јавува Радио телевизија Крагуевац.

Противградобијната заштита оперира од областите Книќ, Топола и Аранѓеловац, Велики Шењ, Рамаќа, Рогоевац, Каменица, Грбица, Лужница.

Силно невреме пропратено со силен град попладне го зафати и Горњи Милановац, а суперклеточно невреме со град и обилни врнежи со грмежи ги зафатија областите на Љиг, Пожаревац и делови од Шумадија.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by 192.RS (@192_rs)

13.06.2024 - 19:41

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега