ВИДЕО: Итно евакуирана Ајфеловата Кула, полицијата на терен

Една од најголемите туристички атракции во Париз, Ајфеловата кула , е затворена попладнево за посетители, а сите на неа биле евакуирани, откако полицијата забележала маж како се качува по неа.

Полицијата и пожарникарите се на самото место и почнуваат акција за да го симнат непознатиот маж.

Ајфеловата кула , која неодамна го прослави својот 130 . јубилеј , со својата височина од 324 метри , е атрактивна дестинација за авантуристи, но искачувањето по неа е забрането, освен по скалилата или со лифт.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.05.2019 - 19:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега