ВИДЕО: Изјавата на Јанева по распитот во ЈО хит на Твитер

Не чувствувам вина, истакна специјалната јавна обвинителка Катица Јанева по петчасовниот распит во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“.

Новинарите со безброј прашање околу парите, Орце Камчев, дали на снимките се слуша нејзиниот глас, ја нападнаа обвинителката на СЈО, а таа им одоговараше на прашањата.

Наспроти она што на јавноста ѝ беше соопштено од страна на Обвинителството, Јанева негираше дека нејзин телефон бил форматиран и рече дека двата нејзини телефона се предадени на анализа во Обвинителството, додека оној форматираниот всушност бил трет телефон.

Нејзината изјава беше доволно инспиративна за Твитерџии да направат меме користејќи го нејзиното негирање за разни животни ситуации:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.08.2019 - 22:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега