ВИДЕО: "Македонија е грчка" - Инцидент на средбата на Димитров со Вуцис

Инцидент се случил денеска во грчкиот парламент, при средбата на министерот Димитров со  Никос Вуцис, кога портпаролот на Златна Зора, Илиас Касидиарис, бил спречен од обезбедувањето да влезе во канцеларијата.

Македонија е грчка, викал тој додавајќи дека и скопјанецот требало да чуе.

Снимката лично тој ја постави на Јутјуб.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.03.2019 - 18:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега