ВИДЕО: Македонските фолк-ѕвезди се собраа на едно место - се дружеа во домашна атмосфера

Македонската фолк-пејачка Татјана Лазаревска, која заедно со семејството живее и работи во Австралија, од пред неколку дена е во Македонија.

Таа на Фејсбук сподели видео од дружбата со пејачката Росана и нејзината сестра Маријана која исто така е дојдена од Австралија, пејачот Горан Тодоровски и новинарката Весна Миленковска.

Во опис на нивната заедничка фотографија пишува: „ „Носталгија по Фолк фест“.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.08.2019 - 18:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега