ВИДЕО: Масакр во Оклахома - три лица убиени во супермаркет, убиен и напаѓачот

Најмалку три лица се убиени при пукање во супермаркетот „Волмарт“ во местото Данкан во Оклахома, објавиле американските медиуми.

Од локалната полиција за „Ју-Ес-Еј тудеј“ изјавиле дека полицијата е на местото на настанот.

Полициски извори тврдат дека три лица се убиени, меѓу кои и напаѓачот.

Училиштата во градот се затворени. 

Дури детали засега не се познати.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.11.2019 - 20:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега