(ВИДЕО) Мицкоски немал нови документи: „Пасош ќе вадам по итна постапка, морам да патувам“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 откри дека се уште нема лични документи со новото име „Северна Македонија“.

Како што вели, следната недела по итна постапка ќе вади патна исправа бидејќи треба да патува.

15.02.2024 - 22:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега