(ВИДЕО) На плоштадот „Скендербег“ граѓаните им оддаваат почит на жртвите од автобуската несреќа

На плоштадот „Скендербег“ се собрани повеќе граѓани кои им оддаваат почит на загинатите 45 македонски патници во фаталната несреќа во Бугарија, на автопатот „Струма“.

Инаку, екипата на Прес24 е на терен, каде во живо го пренесуваме Државен пречек на загинатите во автобуската несреќа.

 

03.12.2021 - 12:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега