ВИДЕО: Најемотивниот момент од веселбата за раѓањето на синот на Дарко Лазиќ - кумата не се двои од пејачот

Дарко Лазиќ е пресреќен поради раѓањето на својот син Алексеј, па во негова чест веселбата во шаторот во Брестач траела до утринските часови.

Кумата Андреана Чекиќ не се одвојувала од пејачот, но ни од своето ново момче, инаку оженетиот Марко Милошевиќ.

Многу алкохол и помешани емоции, додека Марина е во болница со синчето, искинати маици и испочитувани сите обичаи во домот на Лазиќ.

Дарко од срце запеал на сопствената веселба, а тоа ги разгалило не само гостите, туку и сите кои со воодушевување ја дочекаа веста за раѓањето на синот на Лазиќ.

Меѓутоа, вистинска веселба се очекува за неколку дена, како што самиот пејач најави.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.06.2019 - 21:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега